Šermírna ve vile Stiassni

Tradice brněnského šermu ožívá v nově upraveném prostoru, který se proměnil v„La Salle d´Armes“ se vším, co k tomu patří.

V přízemní části vily tak ožil nový prostor se stylovým vybavením připomínající šermířské kluby z počátku 20. století. Sál o rozloze 14 x 8 metrů dokáže pojmout až 10 šermířů. Hala je vybaven parketovou podlahou z tvrzeného dřeva. Dispozičně je šermírna směřována na východ s příjemným výhledem do vilové zahrady.

Součástí prostoru je i bohatá sbírka replik zbraní, kordů, fleretů a šavlí, které neslouží pouze na ozdobu, ale jsou v šermírně frekventantům k dispozici k zapůjčení. Praktickou dekorací šermírny jsou i speciální tematické tabule odhalující stručnou historii vývoje evropského šermu od 16. století až po století 20. Prostor je zde věnován i fenoménu českého historického šermu. Dostupná je rovněž knihovnička věnovaná vývoji a metodice šermu.

Výuka šermu pro jednotlivce i skupiny. Šerm fleretem, kordem a šavlí.

Chcete se naučit vznešenému umění klasického šermu (fleret, kord, šavle), navíc v atraktivním prostředí prvorepublikové vily? Odborný dohled Vám poskytne aprobovaný šermířský mistr Jaroslav Vaculík, který je zároveň i garantem kvality výuky podle metodiky francouzské školy šermu.

Po předchozí dohodě bude šermírna otevřena (samozřejmě jakmile nám to vládní nařízení, vzhledem k situaci spojené s Covid-19, dovolí) vždy v pondělí a středu a od 14:00 – 17:00 hod. Mimo tento vymezený čas pak jen po předchozí domluvě.

PODMÍNKY PRONÁJMU:

  • Do šermírny je možný vstup pouze ve sportovním oblečení a v obuvi s nečernící podrážkou.
  • Šermířské pomůcky jako masky a ochranné vesty nejsou součástí pronájmu. Lze je však po předchozí domluvě zapůjčit.
  • K dispozici je malá šatna a toaleta. V případě zájmu lze využít i sprchu.
Ceník
Skupinový pronájem sálu (max. 10 šermířů)
2 000,- Kč / hodina
 
Skupinový pronájem sálu s mistrem (max. 4 šermířů)
1 000,- Kč / hodina
 
Individuální hodina s mistrem (max. 1 šermíř)
500,- Kč / hodina
 

 

Dnešní šerm je skutečným uměním, neboť bez vědeckého podkladu nebyl by myslitelným. A jelikož každý šermířský pohyb má své odůvodnění, je zároveň i vědou.

Šerm působí na harmonické rozvinutí duševních a fyzických vloh, nehledě k etické ceně, která má tak silný vliv na vznešenou, uhlazenou výchovu a vyhraněný charakter člověka.

Cvičení v šermu patří ke každému, kdo touží sebe zdokonalit. Není lepšího prostředku ve výchově charakteru jako ovládání zbraně, z něhož nejen těží tělo a duch, nýbrž i samotná povaha člověka. 

                                                                                       Brněnský šermířský mistr Robert Tvarůžek