Tenisový kurt

Vychutnejte si bílý sport v soukromí prvorepublikové zahrady u vily Stiassni.

historické okénko - Tenisový kurt ve vile Stiassni

Tenisový kurt v zahradě vily Stiassni není žádnou novinkou či moderní vymožeností. Budoval se společně s vilou na konci 20. let 20. století a pravidelně na něm hrávala již rodina původních majitelů - Stiassni.

S rozvojem průmyslu a zvyšující se životní úrovní ve 20. letech 20. století souvisí vznik luxusního bydlení. V brněnských Černých polích, ale zejména zde, na svazích Pisáreckého údolí a v Brně – Žabovreskách se stavěla řada soukromých vil. Jejich majiteli byli převážne movití továrníci, ředitelé společností, vyšší úředníci nebo bankéři. Každá z těchto vil byla obklopena zahradou. V té době totiž získala zahrada novou funkci. Nebyla již jen okrasnou a užitkovou, ale sloužila i k odpočinku, reprezentaci a utužování tělesné kondice. V zahradách se proto začaly objevovat zcela nové prvky – kuželkárny, soukromé bazény či tenisové kurty, které již tak časté nebyly a jejich pořízení vypovídalo hodně o dobrých majetkových poměrech svých majitelu. 

Tenis byl v době první republiky velmi populární. Manžele Stiassni tedy jistě pořádali i pravidelná sportovní setkání. Kdo chtěl hru sledovat bezprostředně, seděl v kovovém altánku přímo u kurtu. Altánek zde stojí dodnes, zachovaný a nedávno opravený, společně s antukovým tenisovým kurtem v rámci rozsáhlé obnovy celého areálu v letech 2012-2014.

Tenisový kurt si je možné pronajmout, a to buďto jednorázově či opakovaně se slevou a užít si tak zcela ojedinělý prostor.

CENÍK: jednorázový pronájem
počet hodin cena v Kč bez DPH
1 800,-
CENÍK: pravidelný pronájem
počet měsíců počet hodin za týden počet hodin celkem sleva v % konečná cena v Kč bez DPH
1 1 4 5 3 040,-
1 2 8 5 6 080,-
2 1 8 10 5 760,-
2 2 16 10 11 520,-
3 1 12 15 8 160,-
3 2 24 15 16 320,-

V ceně je obsaženo:

  • min. 60 minut hry (nezapočítává se čas před a po hře) pro 2-4 hráče
  • parkování v areálu vily Stiassni
  • vnitřní prostor pro převléknutí (vč. uzamykatelné skříňky)
  • možnost využití sprchy po hře

V ceně není obsaženo:

  • tenisové vybavení (rakety, míčky apod.)

 

Po předchozí domluvě je možné zajistit služby profesionálního trenéra za příplatek.

Po celou dobu je nutné dodržovat pokyny uvedené v provozním řádu tenisového kurtu.