Auta brněnských továrníků ve vile Stiassni: komentovaná prohlídka

Netradiční prohlídka

Ve vile Stiassni se pomalu chýlí ke svému konci výstava „Auta brněnských továrníků – Löw-Beer / Stiassni / Tugendhat“. Ve čtvrtek 16. srpna v 17 hodin proběhne komentovaná prohlídka a na nádvoří bude možné si prohlédnout jeden či více historických vozů.

Na přípravě výstavy spolupracovalo Technické muzeum v Brně, Národní památkový ústav a Muzeum Brněnska – vila Löw-Beer, kde měla výstava před dvěma lety premiéru. Její repríza ve vile Stiassni doplňuje nové informace o životě a automobilech ve vlastnictví rodiny, která vilu v období mezi dvěma světovými válkami obývala.

Výstava připomíná každodenní život s automobilem, který byl za první republiky přece jen luxusním strojem, ale také sportovní či sběratelské úspěchy automobilistů z podnikatelských rodin. Stranou nezůstává ani dobová motoristická móda.

„Při příležitosti blížícího se konce výstavy domlouváme zapůjčení dvou historických veteránů – vozy pro nejmovitější zákazníky bude zastupovat Austro Daimler z roku 1910 ze sbírek Technického muzea v Brně, vozy používané v továrně rodiny Stiassni zase Tatra 12 ze soukromé sbírky“, dodává k připravované akci za organizátory Petr Svoboda.

V rámci komentované prohlídky bude výstavou provázet kurátorka Mgr. Sylvie Zouharová-Dyková z Technického muzea v Brně. Vstup na tuto akci je volný. Samotná výstava bude ve vile Stiassni k vidění do neděle 19. srpna.

Související zprávy

Auta brněnských továrníků najdete ve vile Stiassni

25. 6. 2018

Auta významných brněnských průmyslníků první poloviny 20. století představí na 16 panelech od pátku 6. července výstava v brněnské vile Stiassni. Dějiny automobilismu...

Související akce

Výstava

Vila Stiassni zve na výstavu: Auta brněnských továrníků: Löw-Beer / Stiassni / Tugendhat

  • vila Stiassni v Brně ()
  • 6. 7. 2018–19. 8. 2018
  • 10.00–18.00
  • Otevírací dobu si prosím ověřte na stránce pořadatele