Květen ve vile Stiassni bude nabitý netradičními prohlídkami. Každá nabídne něco jiného.

Široké spektrum tradičních i netradičních prohlídek nabídne svým návštěvníkům vila Stiassni v průběhu měsíce května. Návštěvníci tak jejich prostřednictvím zavítají na místa běžně nepřístupná, nechají se četníky vtáhnout do děje detektivního případu a zažijí první republiku doslova všemi pěti smysly. A vysadíme lípu! Vila Stiassni je jednoduše to pravé místo, kde historie žije současností.

Po oba státní svátky 1. a 8. května ve vile Otevíráme tajemnou komnatu. V rámci těchto prohlídek návštěvníci zavítají na místa běžně nepřístupná a nakouknou tak pod pokličku bývalé vládní vily. Prohlídky vychází každou celou hodinu od 10 do 16 hodin. Doporučujeme rezervaci.

Neděle 20. května bude pro vilu velkým dnem. Ve 14 hodin odpoledne za účasti pana hejtmana Jihomoravského kraje vysadíme lípu Edvarda Beneše, jednu se stovky připravených k oslavám vzniku naší republiky. V rámci prohlídek si připomeneme dvě návštěvy našeho druhého československého prezidenta ve vile, pokocháme se krásou prvorepublikových kloboučků na módní přehlídce, setkáme se s pamětnicí a mnoho dalšího.

25. května se ve zdech vily rozehraje detektivní příběh. Sami návštěvníci, vedeni zkušenými kriminalisty, se vydají po stopě zločinu... Prohlídky vychází v 18, 19 a 20 hodin. Rezervace nutná.

26. a 27. května budou návštěvníci vtaženi do atmosféry třicátých let, kdy si v rámci prohlídek Jen pro ten dnešní den vychutnají první republiku doslova všemi pěti smysly. Prohlídky po oba dny vychází ve 13, 14 a 15 hodin. Doporučujeme rezervaci.