Ukázky historického vývoje aranžování květin provoní vilu Stiassni

V termínu od 22. do 25. září mají návštěvníci vily Stiassni zcela výjimečnou příležitost během hodinové prohlídky vily spatřit historický vývoj aranžování květin od gotiky po období první republiky, a to díky účastníkům floristického semináře „Aranžování květin v historickém interiéru“, který má na českých památkách již dlouholetou tradici. Letošní ročník hostí právě vila Stiassni.

Výstava květinových aranžmá je vyvrcholením celého semináře, kdy se zahradníci, ale i jiní kolegové, především z objektů Národního památkového ústavu, vzdělávají a trénují ve voňavém umu našich předků.

Seminaristé vyzdobí nejen celou vilu, ale těšit se můžete také na zpestření v podobě venkovních florálních objektů v okolí zahradní lodžie.


Výstava květin tak doplní prohlídkovou trasu vily, je tedy možné ji navštívit pouze jako součást komentované prohlídky interiéru s průvodcem. Doporučujeme rezervaci.

Pokud by vás blíže zajímala problematika aranžování květin v historickém interiéru či byste se chtěli více dozvědět o odlišnostech aranžování v různých historických epochách, doporučujeme speciální komentovanou prohlídku hlavního organizátora a floristy Slávka Rabušice, která se uskuteční v sobotu 23. září v 10.30 a 12.30 hodin. Na prohlídky je nutná rezervace nebo nákup on-line vstupenek (v on-line předprodeji najdete jako „Oživené interiéry vily“).