Na návštěvu do Letohrádku Mitrovských

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do 45 min
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ano

Hned vedle rozlehlého areálu brněnského výstaviště se nachází romantický zámeček - Letohrádek Mitrovských, který okouzlí každého milovníka historie, cestování, architektonických stylů, ale i romantického dobového prostředí. Jediný letohrádek na Moravě – dříve tzv. zahradní kasino a dominanta zahrady rodiny Mitrovských – nabízí nádherné interiéry, množství výstav a společenských akcí, ale třeba i možnost svatby v zámeckém stylu (a navíc pod palmami), aniž byste museli opustit město.

Byl postaven Antonínem Arnoštem – příslušníkem hraběcího rodu Mitrovských – na přelomu 80. a 90. let 18. století. Stavební styl je jak pozdně barokní - co se půdorysu a striktní symetrie týče, tak zároveň raně klasicistní. Tehdy byl módní i dekorativní styl Ludvíka XVI., který se projevil zejména v samotných interiérech, z nichž vyniká námětově jedinečná fresková výzdoba s pohledy do vzdálených krajin s četnými exotickými palmami, květinami, ptactvem a další faunou (nechybí například opice), ale i zednářskými symboly.

Více informací naleznete na webových stránkách Letohrádku Mitrovských.


Tipy na výlet

Světový unikát moderní architektury a památka UNESCO - to je vila Tugendhat! Postavená v letech 1929-1930 dle návrhu architekta Ludwiga Mies van der Rohe.

V Brně nejezdí tramvaj, ale šalina a stejně tak nepotkáte trolejbus, ale trajf. Vydejte se trajfem do vily Löw-Beer, ve které se seznámíte se světem brněnské buržoazie.

Návštěva Brna by nebyla úplná bez plavby parníkem po Prýglu, jak se domácky říká Brněnské přehradě. Plavbu můžete spojit s prohlídkou jednoho z největších hradních...