Parníkem na hrad Veveří

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do 90 min
  • Občerstvení: Během hlavní sezóny je v okolí Brněnské přehrady množství stánků i restaurací. Ostatně i na hradě samotném je občerstvení k dispozici.
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Návštěva Brna by nebyla úplná bez plavby parníkem po Prýglu, jak se domácky říká Brněnské přehradě. Plavbu můžete spojit s prohlídkou jednoho z největších hradních areálů u nás - hradu Veveří.

Z vily Stiassni jste u přístaviště do 15 minut. Lze využít i městskou hromadnou dopravu - k přehradě vás spolehlivě dopraví tramvaj č. 1. Parníky vyráží na vodu od dubna do října, bližší informace o jízdním řádu naleznete na stránkách dopravního podniku.

Hrad Veveří patří k nejrozsáhlejším areálům u nás a má za sebou více než osmisetletou historii. O jeho největší rozkvět se zasloužil především mladší bratr císaře Karla IV., tehdy markrabě moravský Jan Jindřich. Bohužel největších škod se hrad dočkal v minulém století. Více o jeho bohaté historii se dozvíte během návštěvy.


Tipy na výlet

Světový unikát moderní architektury a památka UNESCO - to je vila Tugendhat! Postavená v letech 1929-1930 dle návrhu architekta Ludwiga Mies van der Rohe.

V Brně nejezdí tramvaj, ale šalina a stejně tak nepotkáte trolejbus, ale trajf. Vydejte se trajfem do vily Löw-Beer, ve které se seznámíte se světem brněnské buržoazie.

Po prohlídce vily Stiassni můžete procházkou zamířit do další zajímavé vily, která je vzdálená necelé dva kilometry. Trasa vede přes Wilsonův les, tudíž skvěle spojíte...