Parníkem na hrad Veveří

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do 90 min
  • Občerstvení: Během hlavní sezóny je v okolí Brněnské přehrady množství stánků i restaurací. Ostatně i na hradě samotném je občerstvení k dispozici.
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Návštěva Brna by nebyla úplná bez plavby parníkem po Prýglu, jak se domácky říká Brněnské přehradě. Plavbu můžete spojit s prohlídkou jednoho z největších hradních areálů u nás - hradu Veveří.

Z vily Stiassni jste u přístaviště do 15 minut. Lze využít i městskou hromadnou dopravu - k přehradě vás spolehlivě dopraví tramvaj č. 1. Parníky vyráží na vodu od dubna do října, bližší informace o jízdním řádu naleznete na stránkách dopravního podniku.

Hrad Veveří patří k nejrozsáhlejším areálům u nás a má za sebou více než osmisetletou historii. O jeho největší rozkvět se zasloužil především mladší bratr císaře Karla IV., tehdy markrabě moravský Jan Jindřich. Bohužel největších škod se hrad dočkal v minulém století. Více o jeho bohaté historii se dozvíte během návštěvy.


Tipy na výlet

Hned vedle rozlehlého areálu brněnského výstaviště se nachází romantický zámeček - Letohrádek Mitrovských, který okouzlí každého milovníka historie, cestování,...

Světový unikát moderní architektury a památka UNESCO - to je vila Tugendhat! Postavená v letech 1929-1930 dle návrhu architekta Ludwiga Mies van der Rohe.

V Brně nejezdí tramvaj, ale šalina a stejně tak nepotkáte trolejbus, ale trajf. Vydejte se trajfem do vily Löw-Beer, ve které se seznámíte se světem brněnské buržoazie.