Přes Wilsonův les do Jurkovičovy vily

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do 35 min
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Po prohlídce vily Stiassni můžete procházkou zamířit do další zajímavé vily, která je vzdálená necelé dva kilometry. Trasa vede přes Wilsonův les, tudíž skvěle spojíte kulturu s přírodou.

Související památky

Wilsonův les byl založen ku příležitosti 40. výročí panování císaře Františka Josefa I. Dokonce měly tehdy vysázené stromy tvar písmen FJE, tedy František Josef a jeho žena Elisabeth, známější jako Sissi. Tento tvar již ale není v dnešní době patrný. Po této příjemné procházce lesem, která je dlouhá asi 1,5 km, dorazíte k Jurkovičově vile. I zde probíhají komentované prohlídky. Rodina architekta Dušana Jurkoviče se do vily stěhovala již v roce 1906. Přízemí Jurkovič využíval mimo jiné jako výstavní síně své tvorby. Již v roce 1919 ji ale Jurkovič prodal a ve vile se poté vystřídalo několik majitelů. Nyní je ve správě Moravské galerie.


Tipy na výlet

Světový unikát moderní architektury a památka UNESCO - to je vila Tugendhat! Postavená v letech 1929-1930 dle návrhu architekta Ludwiga Mies van der Rohe.

V Brně nejezdí tramvaj, ale šalina a stejně tak nepotkáte trolejbus, ale trajf. Vydejte se trajfem do vily Löw-Beer, ve které se seznámíte se světem brněnské buržoazie.

Návštěva Brna by nebyla úplná bez plavby parníkem po Prýglu, jak se domácky říká Brněnské přehradě. Plavbu můžete spojit s prohlídkou jednoho z největších hradních...