Léto ve vilách Stiassni a Löw-Beer se ponese na retro vlně

Brněnské vily Stiassni a Löw-Beer o prázdninách chystají Retro léto, které přinese hudbu, tanec i film. Tři koncerty v jedinečné atmosféře zahrady Vily Löw-Beer v Brně nabídnou to nejlepší z 30. až 60. let minulého století. Zahradní lodžie vily Stiassni se promění v letní kino a nabídne skvosty prvorepublikové kinematografie.

První koncert nazvaný Každý tančí swing se uskuteční 8. července v 18 hodin. Vystoupí orchestr Melody Gentlemen, Swingteam Dubňany předvede ukázky swingových tanců, jako jsou charleston, lindy hop nebo boogie woogie. Vstupné činí 190 Kč. Zahrada vily Löw-Beer se pak 5. srpna od 17 hodin přemění v tančírnu – na Tanečním čaji o páté se můžete blýsknout svým tanečním uměním. K tanci i poslechu zahraje orchestr Melody Gentlemen, vstupné je 160 Kč.

Vedoucí vily Löw-Beer Petra Svobodová představuje kapelu Melody Gentlemen: „Celkovým stylem se snaží přiblížit populárním tanečním prvorepublikovým orchestrům. Jejich repertoár zahrnuje československé swingové evergreeny z 30. a 40. let minulého století, slavné filmové melodie i tehdejší světové taneční šlágry. Melody Gentlemen koncertovali na zahradě vily již několikrát a jejich vystoupení vzbudilo vždy velký ohlas. Věřím, že tomu tak bude i letos.“

Poslední koncert Hvězdy, které nehasnou proběhne o Hradozámecké noci 26. srpna v 19 hodin. Tentokrát zazní hudba druhé poloviny 20. století: blues, rock 'n' roll a šansony v podání brněnské skupiny KR BANDA. Nebudou chybět ani nestárnoucí melodie nejslavnější kapely všech dob – hity The Beatles zahraje pražský revival The Bugles. Na závěr večera přijde překvapení! Vstupné činí 290 Kč. Všechny koncerty jsou připraveny ve spolupráci s Městskou částí Brno-sever a Kulturním střediskem Omega.

První republiku ve filmu si můžete vychutnat v letním kině na zahradě vily Stiassni. Na programu jsou dvě slavné komedie režiséra Martina Friče. V Hotelu modrá hvězda 13. července zazáří největší hvězdy stříbrného plátna: Nataša Gollová, Oldřich Nový a Adina Mandlová. Veselé příhody septimánů a kantorů reálného gymnázia diváky pobaví 10. srpna ve filmu Škola základ života. Promítání začíná ve 20.30, vstupné je 150 Kč.

A Hradozámeckou a vilovou noc si můžete 26. srpna užít také ve vile Stiassni. V zahradě návštěvníky čeká v 18.15 a 19.15 koncert sopranistky Karolíny Žmolíkové s programem nazvaným Melodie, které milujeme. K dalšímu programu víc prozradí Petr Svoboda, vedoucí Metodického centra moderní architektury, které vilu Stiassni spravuje: „Večer se do historických interiérů návštěvníci vypraví v roli detektivů – v příběhu zasazeném do 30. let nebude chybět vražda a dopředu je jasné snad jen to, že vrahem není zahradník…“ Vstupné na celý program činí 240 Kč.