Zahrada vily Stiassni láká k odpočinku a nově také k poznání

Utečte z ruchu velkoměsta do zahrady vily Stiassni. Tady zapomenete, že jste ve městě. Od soboty 8. června jsme pro návštěvníky připravili novinku v podobě více než desítky zajímavých zastavení, díky kterým se dozví řadu zajímavostí o zahradě, ale i o vile samotné. Zahrada je otevřena celoročně, vždy v pátek, sobotu, neděli a pondělí.

Pojďte s námi na procházku více než tříhektarovou zahradou a nechte se unést pohledem na krásné květy, stromy či čerstvě pokosenou louku, a to vše uprostřed malebného areálu architektonického skvostu, symbolu jedné éry, a znovu tak najít ztracený klid, harmonii ducha a pohodu uprostřed ruchu velkoměsta. Poznejte atmosféru místa s geniem loci, kde historie žije současností! V této zahradě zapomenete, že jste ve městě.

Od června čeká návštěvníky v zahradě vily Stiassni novinka – více než desítka zajímavých zastavení, díky kterým se dozvíte řadu zajímavostí nejen o zahradě, ale také o vile samotné, včetně dobových fotografií. Zahrady si můžete užívat z laviček nebo si na pokladně zapůjčit deku a odpočinout si na některém z trávníků. Přijďte poznávat zákoutí zahrady, ve které si v dobách první republiky rodina textilního továrníka Alfreda Stiassni užívala nejen klidu a soukromí, ale i dostatečného sportovního vyžití, dodnes tak v zahradě najdeme tenisový kurt či bazén.